Client Login | Sitemap | Blog | Language:
   

FBI zabavuje domény pirátskych stránok s Android aplikáciami

Po torrentových stránkach a streamovacích portáloch si teraz americké úrady vzali do "parády" prevádzky troch webových stránok, ponúkajúcich pirátske android aplikácie. FBI operácia, na ktorej sa podieľala aj polícia z Francúzska a Holandska, je prvou na zabavenie domén stránok, ponúkajúcich pirátske mobilné aplikácie. Momentálne však nie je zrejmé, či boli niektorí z prevádzkovateľov daných internetových stránok počas týchto akcií zatknutí.

Ministerstvo spravodlivosti Spojených štátov dnes oznámilo, že zabavilo domény troch webových stránok ponúkajúcich pirátske Android aplikácie.

S pomocou francúzskej a holandskej polície prevzalo FBI domény applanet.net, appbucket.net a snappzmarket.com. Na ich mieste teraz návštevníkov týchto stránok víta známy banner od FBI.

Tieto prípady sú prvé svojho druhu v boji proti pirátskym stránkam, ponukajúcim mobilne aplikácie. Úrady doposiaľ neoznámili, či boli niektorí z prevádzkovateľov dotknutých stránok zatknutí.

Agenti FBI doposiaľ stiahli tisícky populárnych Android aplikácií z pirátskych webových stránok bez poplatku, čo viedlo k spomenutej zabavovacej akcii. Zvláštny agent FBI Brian Lamkin, ktorý operáciu viedol, opísal tento typ on-line pirátstva ako rastúci problém, ktorý nemožno ignorovať.

"Tieto krádeže stoja firmy milióny dolárov a môžu dokonca obmedziť vývoj a implementáciu nových nápadov a aplikácií. FBI sa v spolupráci s rôznymi firemnými a vládnymi partnermi nie len zaväzuje k boju proti týmto krádežiam, ale je dobre pripravená aj na koordináciu s mnohými súdnictvami, ktoré sú ovplyvnené týmito činnosťami."


"Postihy za pirátstvo autorsky chránených diel - vrátane populárnych aplikácií - sú najvyššou prioritou oddelenia kriminality," povedal Breuer.

"Softvérové aplikácie sa stali nevyhnutnou súčasťou nášho národného hospodárstva a tvorivej kultúry a oddelenie kriminality sa zaviazalo spolupracovať s našimi partnermi činnými v trestnom konaní na ochranu tvorcov týchto aplikácií a ďalších foriem duševného vlastníctva od tých, ktorí sa snažia kradnúť."

Od roku 2010 boli orgánmi Spojených štátov zabavené stovky domén ako súčasť "Operácie v našich lokalitách". Väčšina z týchto domén ponúkala falšovaný tovar a asi tri desiatky boli spojené s porušovaním autorských práv.

Jedna doména bola od tej doby vrátená, pretože bola zabavená omylom. Majiteľ ďalších domén sa dožaduje ich vrátenia prostredníctvom súdov.

Počas predchádzajúcich akcií bolo niekoľko operátorov stránok zatknutých, vrátane piatich ľudí spájaných so stránkou NinjaVideo, streamujúcou filmy, z ktorých štyria boli odsúdení na odňatie slobody. Dvaja údajní prevádzkovatelia ďalších streamovacích stránok, ktoré boli zabavené skôr, sú ešte v súdnom procese.

Veľa BitTorrentových stránok zmenilo v minulom roku názvy svojich domén reagovaním na tieto zabavovacie akcie. The Pirate Bay napríklad zmenilo príponu svojej domény na .se, ktorá je menej náchylná na protiakcie amerických úradov.

Či bude podobný trend pokračovať aj medzi stránkami ponúkajúcimi pirátske mobilné aplikácie, sa ešte len uvidí.

Zdroj: TF

BLOG_NEWARTICLES

BLOG_NEWARTICLES_DESC
 
 
Home | About Us | New Account | FAQ | Support| Lost or Stolen Account | Contact Us
© 2007 - 2012 Brapid International Inc, all rights reserved.
Client Login | Sitemap | Blog