Client Login | Sitemap | Blog | Language:
   

MPAA: Hotfile je najbezohľadnejšou pirátskou stránkou zo všetkých

MPAA (The Motion Picture Association of America - Americká filmová asociácia) a filehostingová služba Hotfile stále živia svoj spor na súde. V novom podaní filmové štúdiá podporili svoju žiadosť o odstavení služby Hotfile, popisujúce spoločnosť ako najbezohľadnejší podporovateľ porušovania autorských práv, ktorý sa kedy objavil pred súdom v prípade on-line pirátstva. V reakcii na to Hotfile obviňuje MPAA z nečestnej hry a poukazuje na to, že je len poskytovateľom služieb.

Ako jeden z desiatich najväčších webov pre zdieľanie súborov na internete, Hotfile sa stal terčom Hollywoodu.

Vo februári minulého roka MPAA podala žalobu na Hotfile. Od tej doby sa uskutočnilo niekoľko desiatok súdnych podaní a Hotfile dokonca žaloval člena MPAA Warner Bros. za údajné zneužitie nástrojov žiadostí na stiahnutie autorského obsahu z webu.

Po niekoľko mesačnej prestávke sú obe strany späť na súde.

MPAA dúfa, že sa vyhne súdu a požiadalo o okamžitý rozsudok proti údajným porušeniam autorských práv, spáchaných službou Hotfile. Filehostingová služba, ktorá obviňuje MPAA z nečestnej hry, trvá na tom, že je len poskytovateľom služieb a žiada porotu o vyrieknutie rozhodnutia v prípade.

Vo svojom podaní MPAA podáva prehľad o tom, prečo sa domnieva, že by mal súd označiť Hotfile vinným. Podľa filmových štúdií, filehostingová služba nestavala svoje podnikanie na legitímnom digitálnom ukladaní dát, ale na podporovaní užívateľov v ukladaní obsahu porušujúceho autorské práva.

"Hotfile podporoval užívateľov v ukladaní obsahu porušujúceho autorské práva za účelom masívnej distribúcie týchto súborov," MPAA píše.

"Je teda zodpovedným bez ohľadu na to, aké percento využitia Hotfile bolo pre skladovanie. Podobne, keď Hotfile vyplácal užívateľov za nahrávanie 'populárnych' súborov - teda súborov, ktoré by boli masívne sťahované, bolo v podstate samozrejmé, že mnohé z týchto súborov by porušovali autorské práva".

V predchádzajúcom podaní Hotfile ukázalo, že najsťahovanejšími súbormi boli v skutočnosti Open Source softvéry, čo je však podľa MPAA diskutabilné. V skutočnosti, MPAA opisuje Hotfile ako najviac do očí bijúceho podporovateľa porušovania autorských práv, ktorý sa kedy objavil pred súdom v prípade on-line pirátstva.

"To, že niektoré populárne súbory neporušujú autorské práva, ako Hotfile tvrdí, je irelevantné. Žiadny predchádzajúci žalovaný sa nedopustil porušovania autorských práv tak nehanebne, ako práve Hotfile, "píšu.

"Skutočnosť, že tržby Hotfile sa prepadli o 94%, keď Hotfile začal oneskorene zastavovať opakovaných porušovateľov autorských práv, nenecháva nikoho na pochybách, že "obchodným zmyslom " Hotfile-u bolo porušenie autorských práv."

Okrem vyhlásenia, že celý biznis Hotfile-u bol postavený na porušovaní autorských práv, interné e-maily získané od MPAA tiež ukazujú, že zamestnanci filehostingovej služby priamo asistovali užívateľom porušujúcim autorské práva.

Vo svojom podaní Hotfile tvrdí, že MPAA neustále porovnáva služby Hotfile-u s odsúdenými porušovateľmi ako Grokster, Napster a Limewire, často bez akýchkoľvek dôkazov.

"Urážky a nadsázka nie sú náhradou za dôkaz," vraví Hotfile pred súdom.

"Žalobcovia boli vtiahnutí do rovnakej mylnej obviňovacej taktiky ktorá spustila tento prípad. Falošne naznačili, že Hotfile skrýva dôkazy a neustále sa odvoláva na mená odsúdených porušovateľov z minulosti.

Hotfile hovorí, že ponúkajú službu na neutrálne skladovanie pre milióny užívateľov, s množstvom používateľov, ktorí neporušuju autorské práva.

"Z dôkazov vyplýva, že Hotfile, filehostingová a cloudová skladovacia služba, na ktorú sa spoliehajú milióny ľudí na celom svete, nie je nič iné ako Napster - notoricky známy porušovateľ autorských práv z minulých prípadov."

Okrem tvrdenia, že najviac sťahovanými súbormi sú Open Source softvéry, Hotfile tiež obhajuje svoj ​​affiliate program (systém vyplácania) poukázaním na to, že umožnili vývojárom vytvárať príjmy šírením ich aplikácií.

Filehostingová služba tiež dodáva, že väčšina uložených súborov nebolo vôbec stiahnutých a bolo použitých pre skladovanie, a že spoločnosť prijala ďalekosiahle úsilie vysporiadať sa s distribúciou materiálu chráneného autorskými právami.

"Väčšina súborov na Hotfile boli uložené a neboli nikdy stiahnuté. Hotfile zaviedla protiopatrenia, ktoré boli schválené žalobcom. Každé z týchto skutočností sú stanovené preukázanými a prípustnými dôkazmi, " píše Hotfile.

Hotfile preto žiada súd, aby zamietol okamžité rozhodnutie a rozhodol o prípade na súde.

MPAA na druhej strane tvrdí, že okamžité rozhodnutie je oprávnené a trvá na čo najskoršom ukončení činnosti Hotfile-u.

Sudca má teraz rozhodnúť, ako sa pohnúť dopredu. Bez ohľadu na výsledok, daná vec by mala stanoviť dôležitý precedens pre budúcnosť podobných cloudových/hostingových služieb, ktoré pôsobia v Spojených štátoch.

Zdroj: TF

BLOG_NEWARTICLES

BLOG_NEWARTICLES_DESC
 
 
Home | About Us | New Account | FAQ | Support| Lost or Stolen Account | Contact Us
© 2007 - 2012 Brapid International Inc, all rights reserved.
Client Login | Sitemap | Blog