secureClient Login | Sitemap | Blog | Language: English Slovak Czech Serbian Romanian
   
Brapid.sk
Koľko trvá bankový prevod ?
Tento článok sa venuje problematike bankových prevodov - Ako dlho trvajú, ako ich čas závisí od času prijatia požiadavky, banky z ktorej je iniciovaný a do ktorej je doručený.


Prevody v rámci tej istej banky
Ak máte bankový účet vedený v tej istej banke ako my(Tatrabanka), Váš prevod je obvykle realizovaný skôr ako je tomu u medzibankových prevodov. Medzi jednotlivými bankami je však v prípade týchto prevodov rozdiel.

TATRABANKA -> TATRABANKA

Prevody sú spracované vždy okamžite, aj počas nočných hodín a dní pracovného pokoja. Nieje potrebné čakať na zúčtovacie hodiny, peniaze sú na príjemcov (náš) účet pripísané okamžite po realizovaní prevodu a sme o tomto prevode informovaní. Vaša objednávka je vybavená obvykle v priebehu 1 pracovného dňa. Pre urýchlenú alebo okamžitú aktiváciu použite prosíme Formulár pre zaslanie potvrdenky.

 

Medzibankové prevody
Maximálny čas trvania medzibankového prevodu je 2 pracovné dni. Zatiaľ u nás nedošlo k prípadu, kedy by medzibankový prevod trval dlhšie. V tomto prípade treba však prihliadnuť na čas uvedenia príkazu v internet bankingu. Ak je príkaz zadaný vo večerných hodinách, v rámci odosielateľskej banky sa v niektorých prípadoch spracúva až nasledovný pracovný deň. Preto 2 pracovné dni je maximálny možný čas prijatia od dátumu a času spracovania, nie zadania príkazu. Pre urýchlenú alebo okamžitú aktiváciu použite prosíme Formulár pre zaslanie potvrdenky.

XXX - > Tatrabanka

Medzibankové prevody sú k danému dňu pripisované na účet naraz vo väčine prípadov v čase medzi 10:00 do 17:00. To znamená, ak napríklad zadáte príkaz na úhradu v pondelok o 12:00 v Slovenskej sporiteľni, peniaze sú na náš účet pripísané obvykle v utorok medzi 10:00 a 17:00. Časy medzibankových prevodov závisia od banky, z ktorej boli realizované. Niektoré banky spracovávajú príkazy častejšie ako iné, preto rozdiely vznikajú hlavne u prevodov vykonaných v popoludňajších a večerných hodinách. Ak je prevod, ktorý zadáte, spracovaný vo Vašej banke až na ďalší pracovný deň, na náš účet dorazí až deň (výnimočne 2 dni) po jeho spracovaní. Štatisticky sú najrýchlejšie doručované platby zo Slovenskej sporiteľne, najpomalšie je tomu u niektorých menších bánk. K rozdielom dochádza počas víkendov, kedy niektoré banky nespracúvajú prevody. Kým platby zo Slovenskej sporiteľne alebo Dexia banky sú doručené už v pondelok, u iných bánk niekedy až v utorok (veľmi zriedka v stredu).
 
Home | New Account | FAQ | Support | Lost or Stolen Account | Contact Us | DMCA
© 2007 - 2017 brapid.sk
Client Login | Sitemap
Disclaimer: We do not host any files in publicly accessible form. All cloud storage is private and belongs to user account and cannot be linked to.